مهره شش گوش

مهندسان پیچ و مهره های شش ضلعی را با دقت زیادی تولید می کنند که با دستگاه CNC ساخته می شوند و بیشترین آمار فروش اقلام پیچ و مهره را دارند. پیچ ها یا آچارهای شش گوشه متداول ترین نوع پیچ مورد استفاده در آب ، فاضلاب و تجهیزات هستند.

مشخصات مهره شش گوش

پیچ های شش ضلعی با درجه های مختلف شناخته می شوند از جمله 6.5 معروف به آهن ، 8.8 معروف به پیچ شش گوش خشک ، 9.10 و 9.12 درجه معروف به جهانی ماشین آلات استاندارد هستند ، در حالی که درجه های 5 ، 2 ، 1 و 8 ، درجه های سیستم آمریکایی هستند. هرچه درجه این پیچ و مهره ها بالاتر باشد ، آلیاژ کربن نیز بالاتر است ، و مقاومت کششی و شکنندگی بیشتری دارد.از تمام گرید ھا و استاندارد ھای پیچ سر شش گوش گرید ۸ در دستگاه آمریکایی که با شش خط بر روی گل آن مشخص می شود تنسایل و سختی بالاتری دارد.

پیچ سر شش گوش گرید۸ در ساخت تانک ھا شاتل ھای فضایی، موشک ھا و ماشین آلات پر ضربه استفاده بسیار زیادی می شود.

علاوه بر کلاس ھا و گرید ھای قید شده برای پیچ ھای شش گوش استاندارد ھای ابعادی و ظاھری متعددی نیز برای تولید آنھا وجود دارد که بیانگر ابعاد گل پیچ آچارخور که می تواند گل درشت و یا گل ریز باشد.

طول دنده که می تواند نیم دنده یا تمام دنده باشد

نوع دنده که می تواند دنده ریز Thread Fine و دنده درشت Thread Coarse باشد و استانداردھایی از آبکاری سطحی پیچ و مھره شش گوش وجود دارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.