رول بولت HSL

برند هیلتی برای نخستین بار رول بولت که یک کالای چهار بخشی است را روانه بازار کرد. هدف از ایجاد این پروژه اتصال قطعات فلزی بر روی سطوح مختلف مانند بتن ، سنگ و چوب است.

پیچ و مهره های رول بولت در انواع مختلفی در سراسر جهان تولید می شوند که رول بولت Hilti HSL یکی از محبوب ترین ها است.

کاربرد رول بولت HSL

تعاریف انکر بولت و رول بولت بسیار شبیه به هم هستند و بعضی اوقات به جای هم استفاده می شوند ، اگرچه رول بولت زیر مجموعه انکر بولت است.

یک پیچ با انتهای مخروطی و یک استوانه شیاردار حاوی پیچ و واشر ، رول بولت را تشکیل می دهد. رول بولت را به منظور اتصال قطعه دیگری روی سطح مادر ، روی لایه های مختلف بتن ، سنگ و … می کارند.

انکربولت به دو نوع شیمیایی و مکانیکی طبقه بندی می شوند ، بعضی از آنها دارای مکانیزم پیچیده ای هستند که منحصراً توسط هیلتی ساخته می شوند.

به بیان ساده تر ، انکربولت با ایجاد سوراخ در سطح بتن یا سنگ ، و بعد قرار دادن انکر داخل آن سوراخ ، محکم کردن آن و سپس نگه داشتن هر نوع پیچ یا قطعه رزوه ای نصب می شوند.

رول بولت سنگین HSL-3

هیلتی در ساخت رول بولت و انکربولت نامی شناخته شده است. برخی از پیچ و مهره ها آنقدر پیچیده هستند که فقط تعداد کمی از مشاغل آنها را تولید می کنند.

البته ممکن است مارک های دیگری نیز به این اجزا برخورد کنند ، اما آلیاژ استفاده شده در آن با مارک هیلتی متفاوت است و در نتیجه کیفیت متفاوتی ایجاد می کند و در نهایت به دلیل نتیجه کار شاهد اختلاف زیادی خواهیم بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.