اتصال دهنده ها

همه ما با اصطلاح اتصال دهنده ها و اینکه چه سهم بزرگی در صنعت و اقتصاد در سراسر جهان دارند، آشنا هستیم. آنها ضروری و حیاتی هستند و ما به راحتی نمی توانیم زندگی خود را بدون آنها تصور کنیم. تفکر درباره این موضوع ، به ما می فهماند که اهمیت آنها در زندگی چقدر است. با این مقدمه، به بیان تعریف اتصال دهنده ها می پردازیم.

!اگر فکر می کنید که اتصال دهنده ها برای زندگی مدرن واقعا مهم نیستند، اشتباه می کنید
آنها همیشه در اطراف ما هستند ، فقط کافی است به اطراف خود نگاه کنید. خواهید دید که آنها ابزاری هستند که همه چیز را کنار هم نگه می دارند. از درها ، پنجره ها ، قاب ها ، خروجی ها ، حتی در رایانه ای که اکنون در مقابل آن نشسته اید.

اتصال دهنده ها چه چیز هستند و اصلا چرا مهم هستند؟

اتصال دهنده ها اجزای جهانی هستند ، دستگاههای سخت افزاری که برای اتصال غیر دائمی دو یا چند شی به هم استفاده می شوند.

وقتی می گوییم اتصال غیر دائمی ، منظور این است که می توان بدون تخریب و آسیب رساندن اتصال دهنده ها ، آن را جدا کرد. جدا کردن اتصالات دائمی به عناصر اتصال دهنده و اجسام متصل شده، آسیب می رساند.

اتصال دهنده ها حتی در خانه های ما حضور موثر دارند. آنها صندلی را که روی آن نشسته اید ، میزی که روی آن می خورید ، اتومبیلی که با آن سفر می کنید را نگه می دارند. به معنای واقعی کلمه هر چیزی که می بینید و استفاده می کنید توسط اتصال دهنده ها نگهداری می شود.

یک اتصال دهنده اساساً مانند یک نخ پیچ ، با یک پیچ و یک سوراخ یا مهره ساخته شده است.

مواد بسیاری وجود دارد که برای ساخت اتصال دهنده ها استفاده می شود. مانند فولاد کربن ، فولاد آلیاژی ، فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم و پلاستیک! روکش اصلی مواد نیز می تواند از جنس مختلفی باشد، مانند آبکاری کادمیوم ، آبکاری روی ، آبکاری فسفات ، آبکاری نقره ، اکسیداسیون سیاه ، آبکاری کروم ، آبکاری نیکل و غیره.

انواع اتصال دهنده ها

انواع مختلفی از اتصال دهنده ها وجود دارند که برای مصارف مختلف استفاده می شوند. برای هر کسی که با اتصال دهنده ها کار کرده است ، هر یک از آنها به راحتی قابل شناسایی و استفاده است.

در اینجا برخی از متداول ترین اتصال دهنده ها که در زندگی روزمره ما مورد استفاده قرار می گیرند را نامه می بریم: میخ ، پیچ ، پیچ و مهره ، استاد ، انکر ، گیره ، واشر و غیره

اتصال دهنده با رزوه خارجی پیچ نامیده می شود ، میخ ها ساده ترین اتصال دهنده ها هستند و پیچ و مهره ها یکی از بهترین و مطمئن ترین اتصال دهنده ها هستند .

پیچ و مهره ها از نزدیک با هم مرتبط هستند و اغلب با پیچ اشتباه گرفته می شوند. یکی از متداول ترین اتصال دهنده های مورد استفاده پیچ و مهره های شش گوش است. آنها با یک سر شش ضلعی و با بسته شدن به دو طرف اجسام آنها را محکم کنار هم نگه دارند.

پیچ های گراب یا پیچ های تنظیم به طور کلی برای اتصال دو جسم به یکدیگر و محکم کردن آنها بدون استفاده از مهره استفاده می شود.
همچنین یکی از بستهای شش ضلعی پرکاربرد با رزوه های داخلی و دارای درپوش شش گوش، مهره شش گوشه نامیده می شود.

به هر حال بسیار مهم است که شما به اهمیت اتصال دهنده ها در زندگی روزمره ما پی ببرید. اگر آنها نبودند ، همه چیز در اطراف ما از هم می پاشید. آنها کلید نگه داشتن همه چیز در کنار هم هستند ، از میز کار شما ، تا کامپیوتر ، صندلی ، در ، میز ، تخت ، درها ، پنجره ها. به معنای واقعی کلمه هر چیزی که اکنون می توانید مشاهده کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.